U Makedoniji zaplenjeno više od 40 tona marihuane, iz policije poručuju da se akcija nastavlja (VIDEO)

Img Foto: Freepik/ilustracija

Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Severne Makedonije saopštilo je večeras da je u toku opsežna akcija u okviru koje je zaplenjena velika količina marihuane.

Kako se navodi u saopštenju makedonskog MUP-a, kod jednog pravnog lica u Skoplju pronađeno je i oduzeto oko 9 tona marihuane, kao i više od 1.300 boca proizvedenog ulja od kanabisa (poluproizvod). Od pravnih lica istočnog regiona oduzeto je više od 31 tone marihuane i biomase.

U koordinaciji sa Carinskom upravom i nadležnom Komisijom za kontrolu ove vrste delatnosti Ministarstva zdravlja izvršene su kontrole kod više pravnih lica čija je osnovna delatnost gajenje začinskih, aromatičnih i lekovitih biljaka, kao i biljaka koje se koriste u farmaciji. U saradnji sa javnim tužiocem iz OJT za GOKK, preduzimaju se mere i aktivnosti radi utvrđivanja činjenica da li nedavno zaplenjena marihuana u Republici Srbiji potiče iz naše države.

S obzirom na to da je jedno od osumnjičenih i privedenih lica u Republici Srbiji deo vlasničke strukture pravnog lica iz Skoplja, izvršene su detaljne provere i kontrole količine zatečene u tom pravnom licu, kao i kompletne dokumentacije pronađene u njegovim prostorijama.

Na osnovu pronađene dokumentacije, Komisija Ministarstva zdravlja sačinila je zapisnik u kojem su konstatovane brojne nepravilnosti u radu, kao i velika neusaglašenost u pogledu količina koje pravno lice poseduje, proizvodi, nabavlja i otuđuje. Imajući u vidu utvrđene nepravilnosti i nakon obaveštenja nadležnog javnog tužioca, iz prostorija pravnog lica oduzeta je kompletna količina pronađene marihuane.

Takođe, izvršene su provere kod više pravnih lica u istočnom regionu, gde su nadležne komisije, takođe, utvrdile nepravilnosti i neusaglašenost u pogledu količina koje pravna lica poseduju, proizvode, nabavljaju i otuđuju, nakon čega je oduzeta zatečena količina.

Ministarstvo unutrašnjih poslova, u koordinaciji sa OJT GOKK, gde je formiran poseban tim za ovaj i slične predmete, nastaviće i u narednom periodu sa preduzimanjem mera i aktivnosti radi potpunog rasvetljavanja ovih slučajeva.

MUP će po završetku akcije i potpunom rasvetljavanju slučajeva detaljno obavestiti javnost,stoji na kraju saopštenja Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Severne Makedonije.

Izvor: Epicentar press





Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka na www.cemaforum.rs